GüncelHocam PDF -1

Öncelikle merhaba değerli arkadaşlar

Sizlerinde bildiği üzere sınavda ”Güncel Bilgiler” alanında toplamda 6 soru karşımıza çıkmaktadır. ÖSYM’nin yaptığı son KPSS sınavında Güncel Bilgiler alanında adayları zorlayıcı sorular sorulmuştu. Bu kapsamda sınav sürecinde sizlere Güncel Bilgiler alanında bir takım çalışmalar yapıp elimden geldiği kadarıyla en iyi şekilde sizlerle paylaşmış olacağım. Bunlardan ilki sınava kadar toplamda her biri 6 sorudan ve bilgilerden oluşan PDF dosyaları olacaktır. Sizler için hazırlamış olduğum ilk PDF dosyasını aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz. Şimdiden sınavda faydalı olması dileğiyle iyi çalışmalar..

Dosya içerisinde yer alan sorular:

🔹Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Spor Toto Süper Lig 2019-2020 sezonuna ismi verilen ‘’Dozer’’ lakaplı futbolcu kimdir?

🔹Güneşe uzaklık bakımıdan dördüncü sırada yer alan ve kızılımsı görünüme sahip olduğu için ‘’Kızıl Gezegen’’ olarak da isimlendirilen gezegen hangisidir?

🔹Aşağıdakilerden hangisi 24 Ekim 1945 tarihinde kuruluşu gerçekleşen Birleşmiş Milletler’in resmi dilleri arasında yer almaz?

🔹Aralık ayında geleneksel olarak düzenlenen Şeb-i Arus gecesi hangi mutasavvıfın ölüm yıldönümü olarak anılmaktadır?

🔹Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirlerinin oluşmasında etkili olan ‘’Ordunun Destanı’’ ‘’Tan Sesleri’’ ‘’Türk Sazı’’ isimli şiirleri ile tanınan milli şair kimdir?

🔹’’Belleğin Azmi’’ adlı eseri ile tanınan sürrealist akımının önemli temsilcilerinden kabul edilen ressam kimdir?

Sınavda faydalı olması dileğiyle..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.